ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – αποτελέσματα – βαθμολογίες

Α’ κατηγορία

31 γκολ σημειώθηκαν στην 19η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας

Φιλόξενες ήταν οι έδρες

Μόνο η Σιάτιστα σαν γηπεδούχος πήρε το τρίποντο

Μεγάλα διπλά της Κοζάνης, της ΑΕΚ, της Χαραυγής, του Βοΐου,  του Ηρακλή και του ΠΑΟΚ Κοίλων.

Μοιρασιά στο παιχνίδι Ακρίτες – Γαλατινή

19η αγωνιστική

Ακρίτες Κοζάνης – Α.Μ.Σ. Γαλατινή  1-1

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Δόξα Λευκόβρυσης  5-0

Μακεδονικός Κοζάνης – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  0-2

Α.Σ. Βελβεντό – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής  1-2

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Α.Ε. Κοζάνης  1-2

Τιτάν Σερβίων – Φ.Σ. Κοζάνη 2-3

Αλιάκμων Αιανής – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  1-3

Εθνικός Βατερού – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  2-5

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 50
Φ.Σ. Κοζάνη 48
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 46
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 43
Μακεδονικός Κοζάνης 32
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 28
Τιτάν Σερβίων 27
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 26
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 22
Εθνικός Βατερού 22
Α.Ε. Κοζάνης 21
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 19
Α.Σ. Βελβεντό 19
Αλιάκμων Αιανής 16
Ακρίτες Κοζάνης 16
Δόξα Λευκόβρυσης 1

Επόμενη αγωνιστική  – 20η

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Εθνικός Βατερού
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης-  Αλιάκμων Αιανής
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Σ. Βελβεντό
Α.Ε. Κοζάνης – Μακεδονικός Κοζάνης
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Ακρίτες Κοζάνης
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Τιτάν Σερβίων
Φ.Σ. Κοζάνη – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 
Δόξα Λευκόβρυσης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Κέρδισαν και ξεφεύγουν Πρωτοχώρι και Κρόκος

16η   Αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 6-0

Ερμής Πλατανορέμματος – Έλατος Ελάτης  2-6

Αίας Μικροβάλτου – Α.Σ. Καρυδίτσας   1-3

Αναγέννηση Λιβαδερού – Απόλλων Αυλών  5-0

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Πρόοδος Μεταξά  4-2

Α.Ε. Κρανιδίων – Α.Ε. Άνω Κώμης  0-2

Ρεπό: Α.Ε. Καισαρειάς

 

Βαθμολογία

 

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 38
Α.Ο. Κρόκου 34
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 25
Αναγέννηση Λιβαδερού 25
Ερμής Πλατανορέμματος 23
Πρόοδος Μεταξά 21
Έλατος Ελάτης 21
Α.Ε. Άνω Κώμης 20
Α.Ε. Κρανιδίων 18
Α.Σ. Καρυδίτσας 18
Αίας Μικροβάλτου 9
Απόλλων Αυλών 8
Α.Ε. Καισαρειάς 5

Επόμενη Αγωνιστική – 17η  

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Έλατος Ελάτης

Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ο. Κρόκου

Α.Ε. Καισαρειάς – Ερμής Πλατανορέμματος

Απόλλων Αυλών – Αίας Μικροβάλτου

Α.Ε. Άνω Κώμης – Αναγέννηση Λιβαδερού

Α.Ε. Κρανιδίων – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Ρεπό: Πρόοδος Μεταξά

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Τρίποντο για τα Κομνηνά που απολαμβάνουν την μοναξιά της κορυφής

Πολλοί οι μνηστήρες για τις δυο προνομιούχες θέσεις.

16η   Αγωνιστική 

Δόξα Βερμίου Πύργων – Δαναοί Κοζάνης 3-1

Κοζάνη 2004 – Α.Ε. Περδίκκα 3-9

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 2-2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Ερμής Ασβεστόπετρας   1-1

Πρόοδος Κομνηνών – Δόξα Μικροκάστρου 2-1

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς – Βέρμιο Καρυοχωρίου 3-2

Ρεπό: Κεραυνός Πετρανών

Βαθμολογία

Πρόοδος Κομνηνών 31
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 30
Ερμής Ασβεστόπετρας 29
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 28
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 27
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 25
Δόξα Βερμίου Πύργων 23
Βέρμιο Καρυοχωρίου 22
Α.Ε. Περδίκκα 21
Δαναοί Κοζάνης 14
Κεραυνός Πετρανών 10
Δόξα Μικροκάστρου 9
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 17η  

Δαναοί Κοζάνης – Ερμής Ασβεστόπετρας

Δόξα Μικροκάστρου – Δόξα Βερμίου Πύργων

Κεραυνός Πετρανών – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Πρόοδος Κομνηνών

Α.Ε. Περδίκκα – Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Κοζάνη 2004 – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Ρεπό: Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Γ’ κατηγορία

Ισόπαλο το ντέρμπι Πολύμυλος Κλείτος
Μεγάλα διπλά του Τσοτυλίου και του Μεσοβούνου

Τρίποντο για Εορδαϊκό και Αναγέννηση Αργίλου

10η αγωνιστική 

ΦΣ Εορδαϊκός   – Αναγέννηση Εράτυρας   1-0

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – Δράσις Τσοτυλίου   0-4

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου  1-2

Αναγέννηση Αργίλου  – Ηρακλής Δρεπάνου  2-1

Δάφνη Πολυμύλου  – Αστραπή Κλείτου  0-0

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 22
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 20
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 17
Δράσις Τσοτυλίου  16
Αστραπή Κλείτου 15
ΦΣ Εορδαϊκός 12
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Αναγέννηση Αργίλου 9
Ηρακλής Δρεπάνου 5

 Επόμενη αγωνιστική  11η  

Δράσις Τσοτυλίου  – Αναγέννηση Αργίλου

Ηρακλής Δρεπάνου – Αναγέννηση Εράτυρας

Δάφνη Πολυμύλου – Εθνικός Πτολεμαΐδας

Αστραπή Κλείτου – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – ΦΣ Εορδαϊκός

Πηγή: Matiesstaspor

2,010 total views, 2 views today

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

four × 1 =