ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου 3-4/3/2018.

Α’ κατηγορία

Διπλό ανόδου πέτυχε  η Κοζάνη
Βράζει για τη διαιτησία το Βόιο
Ένταση και ξύλο με τη λήξη του παιχνιδιού

Ξέσπασε στο 2ο ημίχρονο η Σιάτιστα – Εμφατική νίκη

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Αναγέννηση και Βατερό

Ανεβαίνει η Αιανή

Δραπέτευσε με το διπλό από το στρατιωτικό η Γαλατινή
Καθάρισαν στο β ημίχρονο τα Σέρβια

 

22η αγωνιστική

Α.Ε. Κοζάνης  – Α.Μ.Σ. Γαλατινή  0-1

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας  – Εθνικός Βατερού  1-1

Μακεδονικός Σιάτιστας  – Μακεδονικός Κοζάνης 6-0

Αλιάκμων Αιανής  – Α.Σ. Βελβεντό  3-0

Δόξα Λευκόβρυσης  – Τιτάν Σερβίων 1-4

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  – Φ.Σ. Κοζάνη  0-2

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  – Ακρίτες Κοζάνης αναβλήθηκε

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής  αναβλήθηκε

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη 57
Μακεδονικός Σιάτιστας 56
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 46
Μακεδονικός Κοζάνης 35
Τιτάν Σερβίων 33
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 32
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 31
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 29
Α.Ε. Κοζάνης 27
Εθνικός Βατερού 23
Αλιάκμων Αιανής 22
Α.Σ. Βελβεντό 22
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 19
Ακρίτες Κοζάνης 17
Δόξα Λευκόβρυσης 1

 

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν ο Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής, ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης, Ακρίτες Κοζάνης, Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 

Επόμενη αγωνιστική – 23η

Εθνικός Βατερού –Α.Σ. Βελβεντό

Μακεδονικός Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Ακρίτες Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής

Τιτάν Σερβίων –Μακεδονικός Σιάτιστας

Φ.Σ. Κοζάνη– ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης

Α.Μ.Σ. Γαλατινή –Δόξα Λευκόβρυσης

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας– Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής –Α.Ε. Κοζάνης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Αέρας ο Κένταυρος!

Έκοψε τη φόρα του Κρόκου η Άνω Κώμη

19η   Αγωνιστική

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Α.Ε. Καισαρειάς  2-4

Απόλλων Αυλών  – Α.Σ. Καρυδίτσας 4-2

Α.Ε. Άνω Κώμης  – Α.Ο. Κρόκου 2-1

Α.Ε. Κρανιδίων  – Ερμής Πλατανορέμματος

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Αίας Μικροβάλτου 5-0

Πρόοδος Μεταξά  – Έλατος Ελάτης αναβλήθηκε

Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 47
Α.Ο. Κρόκου 40
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 28
Α.Ε. Άνω Κώμης 27
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
Έλατος Ελάτης 25
Ερμής Πλατανορέμματος 25
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Κρανιδίων 19
Α.Σ. Καρυδίτσας 18
Απόλλων Αυλών 14
Α.Ε. Καισαρειάς 10
Αίας Μικροβάλτου 9

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν η Πρόοδος Μεταξά  και ο  Έλατος Ελάτης

Επόμενη Αγωνιστική – 20η  

Απόλλων Αυλών – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Ε. Καισαρειάς – Πρόοδος Μεταξά

Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ε. Άνω Κώμης

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Κρανιδίων

Α.Ο. Κρόκου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Ερμής Πλατανορέμματος – Αναγέννηση Λιβαδερού

Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Μεγάλες νίκες των Κομνηνών και του Ατρόμητου- Ανοίγουν τη  διαφορά

19η   Αγωνιστική 

Α.Ε. Περδίκκα – Δόξα Βερμίου Πύργων 3-0

Κοζάνη 2004 – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-4

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  – Πρόοδος Κομνηνών 0-2

Δαναοί Κοζάνης  – Κεραυνός Πετρανών  5-1

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  – Ερμής Ασβεστόπετρας 1-0

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Δόξα Μικροκάστρου  αναβλήθηκε

Ρεπό: Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Βαθμολογία

Πρόοδος Κομνηνών 40
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 36
Ερμής Ασβεστόπετρας 32
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 32
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 31
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Α.Ε. Περδίκκα 25
Δόξα Βερμίου Πύργων 25
Βέρμιο Καρυοχωρίου 23
Δαναοί Κοζάνης 21
Δόξα Μικροκάστρου 11
Κεραυνός Πετρανών 10
Κοζάνη 2004 1

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν το Βέρμιο Καρυοχωρίου  και η Δόξα Μικροκάστρου 

Επόμενη Αγωνιστική – 20η  

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Δαναοί Κοζάνης

Κεραυνός Πετρανών – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Δόξα Μικροκάστρου – Α.Ε. Περδίκκα

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κοζάνη 2004

Δόξα Βερμίου Πύργων – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ρεπό: Πρόοδος Κομνηνών

Γ’ κατηγορία

Με νίκες προχώρησαν Πολύμυλος και Κλείτος

13η αγωνιστική 

Ηρακλής Δρεπάνου  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου  2-0

Αστραπή Κλείτου – Δράσις Τσοτυλίου 3-2

Δάφνη Πολυμύλου  – Αναγέννηση Εράτυρας 2-0

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – ΦΣ Εορδαϊκός  αναβλήθηκε

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – Αναγέννηση Αργίλου αναβλήθηκε

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 31
Αστραπή Κλείτου 24
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 20
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 20
Δράσις Τσοτυλίου 19
ΦΣ Εορδαϊκός 15
Ηρακλής Δρεπάνου 14
Αναγέννηση Αργίλου 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας, ΦΣ Εορδαϊκός, Αναγέννηση Αργίλου, Εθνικός Πτολεμαΐδας

 Επόμενη αγωνιστική  14η  

Αστραπή Κλείτου- Ηρακλής Δρεπάνου

Αναγέννηση Αργίλου – ΦΣ Εορδαϊκός

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – Δάφνη Πολυμύλου

Δράσις Τσοτυλίου – Εθνικός Πτολεμαΐδας

Αναγέννηση Εράτυρας – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

1,278 total views, 4 views today

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

one × two =