ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα – Αποτελέσματα & Βαθμολογίες 10-11/3/2018.

Α’ κατηγορία

Αγχωτική νίκη πέτυχε η Κοζάνη – Λαχτάρισε στο τέλος

Καθάρισε στο β’ ημίχρονο η Σιάτιστα μέσα στο Τιτάνα

Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς Χαραυγή, ΑΕΚ , Μακεδονικός Κοζάνης, Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Σημαντικό διπλό της Αιανής

Τρίποντο και ξενοιάζει η Γαλατινή

 

23η αγωνιστική

Τιτάν Σερβίων –Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2

Ακρίτες Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής 0-1

Φ.Σ. Κοζάνη– ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 3-2

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής –Α.Ε. Κοζάνης 1-1

Μακεδονικός Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-1

Εθνικός Βατερού –Α.Σ. Βελβεντό  1-1
Α.Μ.Σ. Γαλατινή –Δόξα Λευκόβρυσης  2-0
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας– Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου  3-0 α.α.

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη 60
Μακεδονικός Σιάτιστας 59
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 50
Μακεδονικός Κοζάνης 36
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 35
Τιτάν Σερβίων 33
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 31
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 30
Α.Ε. Κοζάνης 28
Αλιάκμων Αιανής 25
Εθνικός Βατερού 24
Α.Σ. Βελβεντό 23
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 22
Ακρίτες Κοζάνης 17
Δόξα Λευκόβρυσης 1

 

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν ο, ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης και Ακρίτες Κοζάνης

Επόμενη αγωνιστική – 24η

Μακεδονικός Κοζάνης – Εθνικός Βατερού

Α.Σ. Βελβεντό – Ακρίτες Κοζάνης

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Τιτάν Σερβίων

Αλιάκμων Αιανής – Φ.Σ. Κοζάνη

Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Δόξα Λευκόβρυσης – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε. Κοζάνης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Λευκή ισοπαλία στο ντέρμπι

Ετοιμάζουν βαλίτσες για την Α’ κατηγορία Πρωτοχώρι και Κρόκος

20η   Αγωνιστική

Α.Ο. Κρόκου – Κένταυρος Πρωτοχωρίου   0-0

Απόλλων Αυλών – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής δ.δ.

Α.Ε. Καισαρειάς – Πρόοδος Μεταξά 6-1

Α.Σ. Καρυδίτσας – Α.Ε. Άνω Κώμης  1-1

Έλατος Ελάτης – Α.Ε. Κρανιδίων  1-0

Ερμής Πλατανορέμματος – Αναγέννηση Λιβαδερού  1-0

Ρεπό: Αίας Μικροβάλτου

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 48
Α.Ο. Κρόκου 41
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 28
Έλατος Ελάτης 28
Ερμής Πλατανορέμματος 28
Α.Ε. Άνω Κώμης 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Κρανιδίων 19
Α.Σ. Καρυδίτσας 19
Απόλλων Αυλών 14
Α.Ε. Καισαρειάς 13
Αίας Μικροβάλτου 9

 

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν η Πρόοδος Μεταξά, ο  Έλατος Ελάτης, ο Απόλλων Αυλών και η  Αγία Παρασκευή.   

Επόμενη Αγωνιστική – 21η  

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  – Πρόοδος Μεταξά

Α.Ε. Άνω Κώμης  – Απόλλων Αυλών

Α.Ε. Κρανιδίων  – Α.Ε. Καισαρειάς

Κένταυρος Πρωτοχωρίου  – Α.Σ. Καρυδίτσας

Αναγέννηση Λιβαδερού  – Έλατος Ελάτης

Αίας Μικροβάλτου  – Ερμής Πλατανορέμματος

Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
Διπλά για Ατρόμητο και Καλαμιά που παραμένουν στο κόλπο της ανόδου!
20η   Αγωνιστική 

Δόξα Μικροκάστρου – Α.Ε. Περδίκκα 1-3

Δόξα Βερμίου Πύργων – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 3-2

Βέρμιο Καρυοχωρίου  – Δαναοί Κοζάνης 2-1

Κεραυνός Πετρανών – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 0-2

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 3-6

Ερμής Ασβεστόπετρας – Κοζάνη 2004 αναβλήθηκε

Ρεπό: Πρόοδος Κομνηνών

Βαθμολογία

Πρόοδος Κομνηνών 40
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 39
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 35
Ερμής Ασβεστόπετρας 32
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 31
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Δόξα Βερμίου Πύργων 28
Α.Ε. Περδίκκα 28
Βέρμιο Καρυοχωρίου 26
Δαναοί Κοζάνης 21
Δόξα Μικροκάστρου 11
Κεραυνός Πετρανών 10
Κοζάνη 2004 1

 

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν το Βέρμιο Καρυοχωρίου,   η Δόξα Μικροκάστρου, Ερμής Ασβεστόπετρας και η Κοζάνη 2004.  

Επόμενη Αγωνιστική – 21η  

Δαναοί Κοζάνης –  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας-

Α.Ε. Περδίκκα  – Βέρμιο Καρυοχωρίου-

Κοζάνη 2004 – Κεραυνός Πετρανών-

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Μικροκάστρου-

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς  – Ερμής Ασβεστόπετρας-

Πρόοδος Κομνηνών – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας-

Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Γ’ κατηγορία

Λευκή ισοπαλία ο Πολύμυλος στο δυνατό Μεσόβουνο

Σκόνταψε το Κλείτος από το ανεβασμένο, τελευταία Δρέπανο!

Στο κόλπο ανόδου και το Τσοτύλι

Διπλό ο Βυζαντινός

 

Ακόμα σκοράρει ο Εορδαϊκός

14η αγωνιστική 

ΦΣ Εορδαϊκός  –  Αναγέννηση Αργίλου  8-2

Αστραπή Κλείτου- Ηρακλής Δρεπάνου 0-4

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου – Δάφνη Πολυμύλου 0-0

Δράσις Τσοτυλίου – Εθνικός Πτολεμαΐδας  4-3

Αναγέννηση Εράτυρας – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 0-3

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 32
Αστραπή Κλείτου 24
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 23
Δράσις Τσοτυλίου 22
ΦΣ Εορδαϊκός 21
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 21
Ηρακλής Δρεπάνου 17
Αναγέννηση Αργίλου 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10
Εθνικός Πτολεμαΐδας 10

 

*από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αναγέννηση Αργίλου, Εθνικός Πτολεμαΐδας

Επόμενη αγωνιστική  15η  

Αναγέννηση Αργίλου  – Αναγέννηση Εράτυρας-

ΦΣ Εορδαϊκός  – Δράσις Τσοτυλίου

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Εθνικός Πτολεμαΐδας  – Αστραπή Κλείτου

Ηρακλής Δρεπάνου  – Δάφνη Πολυμύλου

Πηγή: Matiesstasport

604 total views, 2 views today

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *