ΕΠΣ Κοζάνης – Γκολ και θέαμα: Αποτελέσματα Σαββατοκύριακου 24-25/3/2018

Α’ κατηγορία

Πέρασε από την Αιανή η Κοζάνη και συνεχίζει μόνη πρώτη

Λύγισε την σθεναρή αντίσταση της Γαλατινής η Σιάτιστα

Επιστροφή στις νίκες ια το Μακεδονικό Κοζάνης

Πέρασε από τον Άγιο Χριστόφορο ο Τιτάνας

Νίκη βάλσαμο του Βελβεντού

Γκολ βαθμούς κι εντυπώσεις μοιράστηκαν ΠΑΟΚ Κοίλων και Ηρακλής Πτολεμαΐδας

 

24η αγωνιστική

Μακεδονικός Σιάτιστας – Α.Μ.Σ. Γαλατινή 3-1

Μακεδονικός Κοζάνης – Εθνικός Βατερού 1-0

Α.Σ. Βελβεντό – Ακρίτες Κοζάνης 1-0

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Τιτάν Σερβίων 1-2

Αλιάκμων Αιανής – Φ.Σ. Κοζάνη 0-3

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-1

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Α.Ε. Κοζάνης ματαιώνεται

Δόξα Λευκόβρυσης – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-3

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη 63
Μακεδονικός Σιάτιστας 62
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 53
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50
Μακεδονικός Κοζάνης 39
Τιτάν Σερβίων 36
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 35
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 33
Α.Ε. Κοζάνης 31
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 30
Α.Σ. Βελβεντό 26
Αλιάκμων Αιανής 25
Εθνικός Βατερού 24
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 23
Ακρίτες Κοζάνης 18
Δόξα Λευκόβρυσης 1

*από έναν αγώνα περισσότερο η Δόξα Λευκόβρυσης και ο Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Επόμενη αγωνιστική – 25η

Εθνικός Βατερού – Ακρίτες Κοζάνης

Τιτάν Σερβίων – Μακεδονικός Κοζάνης

Φ.Σ. Κοζάνη – Α.Σ. Βελβεντό

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Αλιάκμων Αιανής

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Μακεδονικός Σιάτιστας

Α.Ε. Κοζάνης – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Δόξα Λευκόβρυσης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Καταιγίδα το Πρωτοχώρι

Τρελή πορεία στο β’ γύρο η Ελάτη

21η   Αγωνιστική

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Πρόοδος Μεταξά 3-0

Α.Ε. Άνω Κώμης – Απόλλων Αυλών 4-1

Α.Ε. Κρανιδίων – Α.Ε. Καισαρειάς 2-2

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Σ. Καρυδίτσας 5-1

Αναγέννηση Λιβαδερού – Έλατος Ελάτης 0-2

Αίας Μικροβάλτου – Ερμής Πλατανορέμματος 2-1 μ

Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 51
Α.Ο. Κρόκου 41
Έλατος Ελάτης 34
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 32
Α.Ε. Άνω Κώμης 31
Ερμής Πλατανορέμματος 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Κρανιδίων 20
Α.Σ. Καρυδίτσας 19
Απόλλων Αυλών 15
Α.Ε. Καισαρειάς 14
Αίας Μικροβάλτου 12

Επόμενη Αγωνιστική – 22η

Α.Ε. Άνω Κώμης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Κρανιδίων

Απόλλων Αυλών – Κένταυρος Πρωτοχωρίου

Α.Ε. Καισαρειάς – Αναγέννηση Λιβαδερού

Έλατος Ελάτης – Αίας Μικροβάλτου

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ο. Κρόκου

Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Αμετάβλητη παρέμεινε η κορυφή

Νίκες για τους τρεις πρωτοπόρους

21η   Αγωνιστική

Δαναοί Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 0-1

Α.Ε. Περδίκκα – Βέρμιο Καρυοχωρίου 2-1

Κοζάνη 2004 – Κεραυνός Πετρανών 1-8

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Δόξα Μικροκάστρου 1-0

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς – Ερμής Ασβεστόπετρας 5-2

Πρόοδος Κομνηνών – Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-0

Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Βαθμολογία

Πρόοδος Κομνηνών 43
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 42
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 38
Ερμής Ασβεστόπετρας 35
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 33
Α.Ε. Περδίκκα 31
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 31
Δόξα Βερμίου Πύργων 28
Βέρμιο Καρυοχωρίου 27
Δαναοί Κοζάνης 21
Κεραυνός Πετρανών 13
Δόξα Μικροκάστρου 12
Κοζάνη 2004 1

Επόμενη Αγωνιστική – 22η

Α.Ε. Περδίκκα – Δαναοί Κοζάνης

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

Κεραυνός Πετρανών – Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ερμής Ασβεστόπετρας – Πρόοδος Κομνηνών

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Δόξα Βερμίου Πύργων

Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου

Γ’ κατηγορία

Πετάει στον δεύτερο γύρο ο Ηρακλής, νίκησε και τον πρωτοπόρο!

Εξάσφαιρο έβγαλε το Κλείτος

Μοιρασιά σε Εορδαϊκός – Τσοτύλι   και Βυζαντινός Αετός –   Μεσόβουνο

15η αγωνιστική

Ηρακλής Δρεπάνου – Δάφνη Πολυμύλου 2-1

ΦΣ Εορδαϊκός – Δράσις Τσοτυλίου 2-2

Εθνικός Πτολεμαΐδας – Αστραπή Κλείτου 1-6

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 2-2

Αναγέννηση Αργίλου – Αναγέννηση Εράτυρας 0-3 α.α.

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 32
Αστραπή Κλείτου 27
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 24
Δράσις Τσοτυλίου 23
ΦΣ Εορδαϊκός 22
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 22
Ηρακλής Δρεπάνου 20
Εθνικός Πτολεμαΐδας 13
Αναγέννηση Εράτυρας 13
Αναγέννηση Αργίλου 12

Επόμενη αγωνιστική 16η 

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου Αναγέννηση Αργίλου

Αναγέννηση Εράτυρας Δράσις Τσοτυλίου

Ηρακλής Δρεπάνου Εθνικός Πτολεμαΐδας

Δάφνη Πολυμύλου – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

Αστραπή Κλείτου – ΦΣ Εορδαϊκός

 

Πηγή: Matiesstasport

1,490 total views, 2 views today

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

three × five =