ΕΠΣ Κοζάνης – Γκολ και θέαμα: Αποτελέσματα & Βαθμολογίες Σαββατοκύριακου 31/03-01/04/2018

Α’ κατηγορία

Στην εκπνοή πήρε μεγάλο διπλό η Σιάτιστα

Νέα νίκη για το Μακεδονικό πέρασε από τα Σέρβια

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν ΑΕΚ και ΠΑΟΚ

Είναι ζωντανός ο Ηρακλής, πέτυχε μεγάλη νίκη

Βαθμολογική ανάσα για Βατερό

Πέρασε από την Γαλατινή η Αναγέννηση και «ησύχασε»

 

25η αγωνιστική

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας – Αλιάκμων Αιανής   4-0

Τιτάν Σερβίων – Μακεδονικός Κοζάνης   1-3

Α.Ε. Κοζάνης – ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης  1-1

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής – Μακεδονικός Σιάτιστας    1-2

Εθνικός Βατερού – Ακρίτες Κοζάνης   3-0

Α.Μ.Σ. Γαλατινή – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας   0-2

Φ.Σ. Κοζάνη – Α.Σ. Βελβεντό   (Δευτέρα 2/4/2018)

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου – Δόξα Λευκόβρυσης  0-3 α.α.

Βαθμολογία

Μακεδονικός Σιάτιστας 65
Φ.Σ. Κοζάνη 63
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 53
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50
Μακεδονικός Κοζάνης 42
Τιτάν Σερβίων 36
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 35
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 34
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 33
Α.Ε. Κοζάνης 32
Εθνικός Βατερού 27
Α.Σ. Βελβεντό 26
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 26
Αλιάκμων Αιανής 25
Ακρίτες Κοζάνης 18
Δόξα Λευκόβρυσης 4

Επόμενη αγωνιστική – 26η

Τιτάν Σερβίων – Εθνικός Βατερού

Ακρίτες Κοζάνης – Φ.Σ. Κοζάνη

Μακεδονικός Κοζάνης – Α.Μ.Σ. Γαλατινή

Α.Σ. Βελβεντό – Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας – Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

Αλιάκμων Αιανής – Α.Ε. Κοζάνης

Μακεδονικός Σιάτιστας – Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης – Δόξα Λευκόβρυσης

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

Με το μυαλό στην Α’ κατηγορία Πρωτοχώρι και Κρόκος

Το ενδιαφέρον στην ουρά

22η   Αγωνιστική

Α.Ε. Άνω Κώμης – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής  1-0

Πρόοδος Μεταξά – Α.Ε. Κρανιδίων  (αναβλήθηκε)

Απόλλων Αυλών – Κένταυρος Πρωτοχωρίου  2-3

Α.Ε. Καισαρειάς – Αναγέννηση Λιβαδερού 3-4

Έλατος Ελάτης – Αίας Μικροβάλτου  1-2

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Ο. Κρόκου 0-2

Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας

Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου 54
Α.Ο. Κρόκου 44
Έλατος Ελάτης 34
Α.Ε. Άνω Κώμης 34
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 32
Αναγέννηση Λιβαδερού 29
Ερμής Πλατανορέμματος 28
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Κρανιδίων 20
Α.Σ. Καρυδίτσας 19
Αίας Μικροβάλτου 15
Απόλλων Αυλών 15
Α.Ε. Καισαρειάς 14

* Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Πρόοδος Μεταξά και Α.Ε. Κρανιδίων

Επόμενη Αγωνιστική – 23η

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – Α.Ε. Κρανιδίων

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Α.Ε. Άνω Κώμης

Αναγέννηση Λιβαδερού – Πρόοδος Μεταξά

Αίας Μικροβάλτου Α.Ε. Καισαρειάς –

Ερμής Πλατανορέμματος – Α.Σ. Καρυδίτσας

Α.Ο. Κρόκου – Έλατος Ελάτης

Ρεπό: Απόλλων Αυλών

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

Κέρδισε και πέρασε στην πρώτη θέση ο Ατρόμητος

Με έναν αγώνα λιγότερο, στη δεύτερη θέση, τα Κομνηνά

Κέρδισε κι ελπίζει ακόμα η Καλαμιά

Προχώρησαν με νίκες Περδίκκας και Καρυοχώρι

22η   Αγωνιστική

Α.Ε. Περδίκκα – Δαναοί Κοζάνης 2-1

Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 3-2

Ερμής Ασβεστόπετρας – Πρόοδος Κομνηνών  αναβλήθηκε

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Κοζάνη 2004 6-0

Κεραυνός Πετρανών – Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 0-3

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Δόξα Βερμίου Πύργων 1-3

Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου

Βαθμολογία

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 45
Πρόοδος Κομνηνών 43
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 41
Ερμής Ασβεστόπετρας 35
Α.Ε. Περδίκκα 34
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 33
Δόξα Βερμίου Πύργων 31
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 31
Βέρμιο Καρυοχωρίου 30
Δαναοί Κοζάνης 21
Κεραυνός Πετρανών 13
Δόξα Μικροκάστρου 12
Κοζάνη 2004 1

* Ερμής Ασβεστόπετρας – Πρόοδος Κομνηνών έχουν από έναν αγώνα λιγότερο

Επόμενη Αγωνιστική – 23η

Δαναοί Κοζάνης – Κοζάνη 2004

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α.Ε. Περδίκκα

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς – Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

Πρόοδος Κομνηνών – Κεραυνός Πετρανών

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – Δόξα Μικροκάστρου

Δόξα Βερμίου Πύργων – Ερμής Ασβεστόπετρας

Ρεπό: Βέρμιο Καρυοχωρίου

Γ’ κατηγορία

Φωτιά πήραν οι τρεις θέσεις ανόδου!

Εντυπωσιάζουν στον  β’ γύρο Δρέπανο και Εορδαϊκός

16η αγωνιστική 

Ηρακλής Δρεπάνου – Εθνικός Πτολεμαΐδας   7-0

Αστραπή Κλείτου – ΦΣ Εορδαϊκός   0-2

Αναγέννηση Εράτυρας – Δράσις Τσοτυλίου  1-1

Δάφνη Πολυμύλου – Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας  1-1

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου –  Αναγέννηση Αργίλου  3-0α.α.

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου 33
Αστραπή Κλείτου 27
ΦΣ Εορδαϊκός 25
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 25
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 25
Δράσις Τσοτυλίου 24
Ηρακλής Δρεπάνου 23
Αναγέννηση Εράτυρας 14
Εθνικός Πτολεμαΐδας 13
Αναγέννηση Αργίλου 6

Επόμενη αγωνιστική 17η

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας – Ηρακλής Δρεπάνου

Δράσις Τσοτυλίου – ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

Αναγέννηση Εράτυρας – Αστραπή Κλείτου

Αναγέννηση Αργίλου – Δάφνη Πολυμύλου

Εθνικός Πτολεμαΐδας – ΦΣ Εορδαϊκός


Πηγή: Matiesstasport

1,849 total views, 2 views today

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

six − two =